מצברים לרכב

 
 

מחפשים מצברים? פנו ל"מרובע זגגות רכב"

  • מפיץ מורשה של מצברי Varta ושנפ
  • התקנת מצברים איכותיים עם אחריות
  • שירותי בדיקת מצברים חינם וללא התחייבות

אנשי המקצוע של "המרובע – זגגות רכב" ישמחו להעניק לכם שירות יעיל, ותמיד עם חיוך. המצברים שלנו עמידים לזמן רב, בעלי תו תקן וכן מגיעים עם אחריות מלאה.

מצברי וארטה ושנפ מיועדים לשימוש במגוון כלי רכב – מרכבים פרטיים ומסחריים ועד משאיות, אוטובוסים וציוד מכני הנדסי כבד (כגון טנקים). וארטה ושנפ מייצרות עשרות מיליוני יחידות מצבר בשנה – פי כמה עשרות מהיקף השוק הישראלי כולו.

מבחר מצברים- זגגות רכב המרובע                    מבחר מצברי Varta

 מהו מצבר?

מצבר הוא, בעצם, סוג של סוללה חשמלית (בטרייה) גדולה, המפיקה אנרגיה חשמלית מאינטראקציות כימיות. טכנולוגיות הייצור והפקת החשמל השתנו והתחדשו במהלך השנים, וכיום ניתן לייצר מצברים עמידים יותר, בעלי אורך חיים ארוך יותר.

למרות הטכנולוגית החדישות, צורת פעולתו של המצבר הבסיסי הסכמטי נשארה דומה:

המצבר בנוי בצורת מכל ובו יש צד חיובי (קתודה) וצד שלילי (אנודה). הקתודה והאנודה משוקעות בנוזל אלקטרוליטי (בדרך כלל חומצה כלשהי), וחלקיקים טעונים בחומצה מתחילים לנוע בהתאם למטענם החשמלי.

היונים החיוביים בחומצה ינועו אל עבר הצד השלילי של המצבר (אנודה, ולכן יונים אלו נקראים "אניונים"), ואילו היונים השליליים ינועו אל עבר הצד החיובי (קתודה, ולכן יונים אלו נקראים "קתיונים"). תנועה זו יוצרת זרם חשמלי שבו אפשר להשתמש להנעת כלי רכב מסוגים שונים, וכן לשימושים אחרים.

אורך חייו של מצבר בסיסי הוא בין שנתיים לשלוש שנים. מכיוון שטעינת המצבר תלויה בהתנעת הרכב, יש לוודא שהרכב פועל מדי פעם בפעם. זו הסיבה לכך שכלי רכב שעומד במקומו זמן רב, ללא התנעה, יגיע למצב של מצבר מרוקן לחלוטין.

 

טיפים לשמירה על המצבר ברכב

  • מצברים פועלים על מתח בסיסי של כ-12 וולט (ובדרך כלל בטווח צר סביב ה-12). מתח הטעינה של המצבר מגיע מהאלטרנטור, וכדאי מאוד לבדוק את הנושא הזה אצל חשמלאי רכב מומחה. מתח טעינה קטן או גדול מדי, עלול להזיק למצבר ולקצר את חייו בטרם עת.
  • ודאו שבמצבר שלכם יש אך ורק מים מזוקקים, לדילול החומצה. אין להשתמש במי ברז או במים מסוגים אחרים, שעלולים לפגום בתהליך יצירת החשמל.
  • לא כל מצבר "מת" באמת גמר את חייו. לעתים מדובר בבעיית טעינה או בזליגת מתח בין מערכות שונות הקשורות למצבר. כדאי ורצוי לבדוק את הנושא אצל חשמלאי רכב.
  • אומנם אפשר להחליף לבד מצבר שנגמר, אך רצוי לעשות זאת רק אם יש לכם את הידע הדרוש. טעות אחת קטנה, כגון חיבור שגוי של צדדי המצבר למנוע, ואתם עלולים לסיים עם בעיה גדולה יותר ממצבר מת.

 

המרובע זגגות רכב – המומחים למצברים

המומחים שלנו עומדים לרשותכם בנושא מצברים – ממכירה והתקנה ועד בדיקת מצברים. כמו כן נשמח לספק לכם ייעוץ מקצועי כיצד לשמור על אורך חייו של המצבר, ואף כיצד לנקות אותו ממצבורי קורוזיה וכיצד להחליפו אם נתקעתם באמצע נסיעה.

נשמח לעמוד לרשותכם. 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר