top of page

איך מתאימים מצבר לרכב?

עודכן: 7 במרץ 2023

מצבר הוא אחד המרכיבים החשובים והמוכרים לכל בעל רכב. הוא נוטה להתקלקל מפעם לפעם והוא מצריך התייחסות מיוחדת. חשוב לזכור כי פריט שימושי ונחוץ כמו מצבר צריך לדעת איך לקנות והוא חייב להתאים לרכב ולשמש אתכם כהלכה.

מצבר – הדגם והגודל שאתם צריכים לרכב

נבין כי לכל רכב יש מצבר ספציפי מאוד שמתאים לו. ההתאמה מתייחסת לכמה היבטים טכניים. זה המתח של המצבר, מספר האמפר שלו וגם הגודל הפיסי של המצבר. אלו הנתונים שצריכים להתאים בצורה מדויקת לכלי הרכב ולמנוע שלו, על מנת לאפשר פעילות מיטבית, חסכונית ונכונה. את הפרטים הללו לגבי המצבר הנצרך לרכב צריך כל נהג לדעת. אם כי לרוב כבר בקניית הרכב יקבל בעל הרכב את המלצות היצרן ביחס למצבר הנדרש לכלי הרכב המסוים.

לקנות נכון, לקנות חכם

מעבר לבחירה נכונה של מצבר שמתאים לכלי הרכב בהתאם לפרמטרים שהוזכרו לעיל, צריך להזכיר כי מצבר הוא חלק נחוץ ומשמעותי ובכל פעם יש לפעול בתבונה על מנת לבצע רכישה חכמה. בין היתר נתייחס להיבטים הללו:

  • אחריות – נוודא כי המצבר שאנחנו רוכשים הינו מצבר שהיצרן נותן עליו אחריות למשך תקופה מינימלית של שנה. האחריות הזו מבטיחה לנו כי רכשנו מוצר איכותי שנועד לשרת אותנו למשך מספר שנים. שימו ליבכם לכך שמצבר עם אחריות יהיה לקרוב יקר יותר ממצברים ללא אחריות. ההפרש הזה מוכיח את עצמו בתקופת שימוש ממושכת יותר.

  • מותג – ניתן להבחין במצברים ממותגים מוכרים לצד מצברים ללא אבא. אמנם מצברים ממותגים לא נחשבים או לא מוכרים בכלל יהיו כמעט תמיד זולים משמעותית. אבל ההפרש במחיר גם כאן לא משתלם, כי אנחנו רוכשים מצבר בתקווה שהוא ישמש אותנו תקופה ממושכת ככל האפשר. מוצרים זולים לרוב לא יצליחו לשרוד ולא יחסכו לנו פרוטה.

  • שירות – נבחר מוכר שמספק לנו שירות של אספקת המצבר וכן התקנה שלו ברכב. שירות טוב יכלול גם הדרכה ביחס לשימוש נכון ולשימור המצבר כך שנוכל ליהנות ממנו לאורך זמן. מוכר אמין ובעל שם טוב יוכל לסייע לנו גם בבחירת המצבר ולכוון אותנו ביחס למצבר הנכון ביותר לפי סוג הרכב שלנו והציפיות שיש לנו מהמצבר.

  • מחירים – ניתן להשוות מחירים ולבדוק עלויות. אך כמובן לזכור שלפני המחיר צריך להתייחס ליתר הפרמטרים שהם המשמעותיים יותר. לא נכון לחסוך במקום שיגבה בסופו של דבר מחיר יקר מידי.

באופן כללי ניתן לומר שאם הייתם מרוצים מהמצבר ששימש אתכם עד כה, הדבר הפשוט ביותר הוא להזמין מצבר זהה – הוא ישרת אתכם הלאה כמו שאתם רגילים, בלי הרבה דיבורים ולבטים בחרתם את המצבר הכי טוב לרכב ולכם. זו דרך מומלצת שבעלי רכבים רבים פועלים על פיה ונהנים ממצבר איכותי וטוב שעונה על הצורך שלהם לאורך זמן.

פוסטים קשורים

הצג הכול

מה מקצר חיי מצבר לרכב?

"על הנייר" אורך חיי המצבר אמור לנוע בין שנתיים לארבע שנים, אבל.. לצערנו, לא מעט נהגים מגלים כי בפועל, גם מצברים חדשים, עלולים להתקלקל באופן פתאומי. כידוע, לגלות שהמצבר שבק חיים באופן פתאומי זה מצב מאו

האם חידוש פנסים עם משחת שיניים באמת עוזר?

חידוש פנסי הרכב הוא תהליך חובה שעל הרכב לעבור מידי תקופה. פנס הרכב נוטה להדהות ולהתלכלך מכיוון שהוא עשוי מפלסטיק, ובארצנו החמה יש שמש ישירה המאיצה את הישחקות הפנס. אסור לוותר על תהליך חידוש פנסי הרכב!

מתי להחליף מצבר?

אם המנוע הוא הלב של הרכב, אפשר להגיד שהמצבר הוא המוח: זהו החלק החשוב ביותר של הרכב, ואם הוא מקולקל – לא נוכל להתניע. למעשה מדובר במעין סוללה, שתוחלת חייה עומד על פחות או יותר 3 שנים – תלוי באופן שבו א

Comments


image.jpg
bottom of page